OOB SLAVIA PRAHA

Ohlédnutí za PPŽ 2011

14. července 2011 v 20:05 | Vojta |  Závody
Přestože je letošní ročník Pražského poháru žactva (Žaket PPŽ, http://www.zaket.cz/zppz_index) už víc než měsíc minulostí, nám, kteří jsme se ho zúčastnili, to nedá, abychom se k němu stručně nevrátili. Zejména proto, že pro mladou generaci oddílu jde o jeden z vrcholů sezóny - umístění závodů v Praze a jejím těsném okolí umožňuje snadný dojezd a tím i pravidelnější účast, navíc bez kolizí s rodinnými víkendovými programy.
Nejmladší slávistkou byla Adélka Chumová, která na rozdíl od loňska sice nezávodila (přece jen je na cestování na zádech nebo v kočárku trochu velká), ale opakovaně rozdávala radost na shromaždišti.
Do lesa se pak, v rámci různých závodů šestičlenné série, vydávali v liniových kategoriích (s doprovodem či bez něj) mj. Emma, Jáchym, Metoděj, Vítek, Hanka, Jana S., Honza K., Vojta L. a Kuba T. (omlouváme se, jestli jsme někoho vynechali, dohledali jsme ve výsledcích jen ty, kteří uvedli oddílovou příslušnost k SLP). V této skupině jsme dokonce dosáhli umístění "na bedně" - na Pražačce byla Jana třetí (D10L), v Suchdole Emma druhá (D10L) a Metoděj s tátou vyhráli HDR - gratulujeme!
Body v dlouhodobé soutěži jednotlivců i oddílů ovšem získávali ti, kteří si už v lese hledali cestu bez pomoci fáborků (popřípadě rodičů): Madla skončila v D10 celkově sedmá, Anička v D12 osmá, a Martin (kterému se ovšem započítávaly jen dva závody kvůli zrušené kategorii v Suchdole) v H14 třiadvacátý. Všichni výrazně přispěli k zisku 70 bodů v oddílové soutěži, kde nám patřilo 13. místo z 20 zúčastněných oddílů. Vyvrcholením jejich úsilí pak měla být účast štafety SLP (složené právě z těchto tří statečných) na závěrečném štafetovém klání v Klánovicích, nemoc Aničky to však překazila - tak snad napřesrok, to ještě všichni budou v patřičném věkovém rozmezí, a třeba se přidá i někdo další!
Samozřejmě je na místě zmínit i dospělé účastníky tréninkových kategorií, účastnili se zejména Míla, Vojta, Chumovi, Jana Ch., Jana S. a Jirka F.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama